SSRMINING – Anagold Erzincan, yüksek riskler devam ediyor.

Bu böyle olmaz Bay Rodney P. Antal, @SSRMining’in Başkanı, CEO’su ve Direktörüdür. Sanırım hepsi size söylenmedi.
Kanada’da, Grubun başında olmakla, yanlış bilgiler mi demeliyim, @Anagold madeninin etrafındaki manipülasyonlar size iletilmiyor.
Mevcut sahada çok büyük bir sızıntı (20 tondan fazla) #SYANURE yapıldıktan sonra #Anagold Erzincan Türkiye madeninin genişletilmesine nasıl izin verebiliriz?
İyi bir mühendis olarak fazla ileri gitmeden kirliliğin RİSK ANALİZİ yapabilirim ve Kanada yasaları buna izin vermiyor.
Bay Rodney P. Antal, sizin yerinizde olurdum, sizi rahatlatmak için #TUVAAllemande gibi bir şirkete risk analizi yaptırırdım. Yerel yönetimler tarafından verilen “izin veya muafiyetler” konusunda yerel halkın ve gazetelerin ciddi şüpheleri var. Aynı yerel otorite, nehir kirliliğini ve ekolojik felaketi en aza indirmek zorundaydı.
Bizim tarafımızda dosyayı takip etmeye devam ediyoruz. Hele madenin genişletilmesinden bahsetmiyorum bile…

https://www.zonebourse.com/barons-bourse/Rodney-Antal-32386/biographie/

https://yesilgazete.org/anagold-madencilik-erzincan-ilicteki-siyanur-sizintisini-dogruladi/

Maden atıkları yıllardır çevreye büyük zarar veriyor. Madenin bölgeye getirdiği son çevre felaketi, sıvısında siyanür bulunan borulardan birinin kopması sonucu yaşandı. 21 Haziran’da madendeki borulardan biri patlamış ve borulardan çevreye yaklaşık 20 ton siyanür içeren solüsyonun salındığı bildirilmişti.

https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/cevreye-siyanur-yayilmisti-erzincan-ilicteki-anagold-madencilik-yeniden-faaliyete-gecti-1984210

Siyanür döküldü: Erzincan’da Anagold Madencilik İliç yeniden faaliyete geçti!
Erzincan İliç’teki maden boru hattının arızalanması nedeniyle çevreye siyanür salındığı gerekçesiyle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın para cezası vermesi üzerine faaliyetleri durdurulan Anagold Madencilik, faaliyetlerine yeniden başladı. .

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
16 × 13 =