Kılıçdaroğlu’nun Man Adası açıklamasının ardından Erdoğan …

#Kılıçdaroğlu’nun #ManAdası açıklamasi

Bugün, Twitter, facebook, instergram da yazilarimdan sonra konuyu nasil basliyayim derken #Cumhuriyet gazetesi makalesi aslinda hepsini ÖZETLIYOR.

https://www.cumhuriyet.com.tr/siyaset/15-temmuzda-ihrac-edilip-meslege-donen-hakim-kilicdaroglunu-tazminata-mahkum-etti-2001547?utm_medium=Slider%20Haber&utm_source=Cumhuriyet%20Anasayfa&utm_campaign=Slider%20Haber

15 Temmuz’da ihraç edilip mesleğe dönen hâkim Kılıçdaroğlu’nu tazminata mahkûm etti
CHP lideri Kemal #Kılıçdaroğlu’nun #ManAdası açıklamasının ardından Erdoğan ve yakınlarının açtığı beş ayrı davanın dördünde, Yargıtay’ın bozma kararına rağmen tazminat kararı çıktı. Davada, FETÖ’den tutuklanan ve 93 gün sonra göreve dönen hâkim Ü.E., Kılıçdaroğlu’nun tazminat ödemesi kararını yeniden verdi.

ANKA

10 Kasım 2022 Perşembe, 18:14

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2017 yılında TBMM’deki grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınlarının vergi cenneti olarak bilinen Man Adası’na para gönderdiğini öne sürmüş ve birtakım belgeleri de açıklamıştı.

Bunun üzerine Erdoğan ve yakınları tarafından Kılıçdaroğlu hakkında İstanbul’da dört ayrı mahkemede beş ayrı tazminat davası açılmıştı. Yargıtay’daki FETÖ yapılanmasına tepki göstererek istifa edip avukatlığa başlamış olan, Kılıçdaroğlu’nun savunmanı Celal Çelik, bu tazminat davalarına bakan 4 hâkimin de HSK kararnamesi olmaksızın görev yerlerinin değiştirildiğine dikkat çekmişti. Celal Çelik, 4 hâkim için de reddi hâkim talebini duruşmalarda ısrarla dile getirdi. Ancak bu reddi hâkim talepleri, söz konusu hâkimler tarafından kabul görmedi ve davalarda Kılıçdaroğlu aleyhine kararlar çıktı.
AVUKAT ÇELİK: YARGITAY KARARI BOZDU

Çelik, bu kararları istinafa taşıdığını, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’nin iki dosyada reddi hâkim talebinin değerlendirilmediği yönünde görüş bildirdiğini söyledi. Ancak bu kez de istinaftaki hakimlerin yerinin değiştirildiğini, yeni heyet tarafından yerel mahkemeden gelen tazminat kararlarının bir hafta gibi kısa sürede onaylandığını anımsatan Celal Çelik, en sonunda gittikleri Yargıtay’ın ise tazminat kararlarını bozduğunu ifade etti.

Yüksek Mahkeme’nin bozma kararının ardından yerel mahkemeye geri dönen dosyaya bakan 4. Asliye Hukuk Mahkemesi eski kararlarında direndi. Bir davaya ise aralık ayında bakılacağı öğrenildi.
YENİDEN REDDİ HÂKİM TALEBİNDE BULUNULDU,….

TAM MAKALEYI okumanizi çok öneririm, FETÖ eli oldugu belli.

https://www.hurriyet.com.tr/i-reveal-tayyip-erdogan-s-numbered-swiss-account-11975931

temmuz 2009

Her ikisi de portföylerinde milyarlarca dolarlık Türk sözleşmesi bulunan iki uluslararası şirketin, İsviçre finans otoritelerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ait olduğunu doğruladığı bir numaralı İsviçre hesabına açıklanamayan para yatırdığını gösteren bir belgeye ulaştım.

Bankanın yönetim kurulu tarafından onaylanan ilk belge, biri çok uluslu bir enerji devinden, diğeri ise bir silah üreticisinden gelen hesaba yapılan havaleleri doğruluyor – her iki isim de saklı tutuluyor.

İkincisi, 9 Nisan 2009 itibariyle toplam 655,76 milyon dolar olan numaralı hesabın Erdoğan’a ait olduğunu doğruluyor.

Gazetecilik etiği gereği, herhangi bir savcı başbakana karşı yasal işlem başlatmaya cesaret ederse, kaynaklarımı veya bu belgelere nasıl eriştiğimi ifşa etmekten kesinlikle kaçınacağım. Yine de bir sorun olduğunu itiraf etmeliyim: Elimdeki belgeler bir bilgisayardan diğerine iletilen fotokopiler. Bu yüzden Bay Judson’a bana kızmamasını tavsiye ediyorum, yoksa Ergenekon çetesinin silahlı kanadıyla bağlantılarını kanıtlayan belgeler sunabilirim.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ,

https://www.yeniakit.com.tr/haber/kasif-kozinoglu-kimdir-kasif-kozinoglu-neden-olduruldu-1445217.html

Kaşif Kozinoğlu kimdir? Kaşif Kozinoğlu neden öldürüldü?

Ömrünü Devletine adayan, devleti için ölümü göze alan MİT Orta Asya Başmüşaviri Kaşif Kozinoğlu, 12 Kasım 2011’de hain FETÖ’cüler tarafından kalp krizi süsü verilerek öldürüldü. FETÖ’nün CIA bağlantısını kuran eski MİT’çi Enver Altaylı, FETÖ elebaşısı Gülen’e yazdığı mektupta Kaşif Kozinoğlu için “MİT Müsteşarı olmaya çalışıyor. Böyle bir şey olursa Allah Fethullah Hoca Efendi’yi, cemaatin önde gelenlerini korusun. Bu bir felaket olur” dediği ortaya çıkmıştı. Peki Kaşif Kozinoğlu kimdir? Kaşif Kozinoğlu neden öldürüldü?
Yeniakit Publisher

Tarih: 2020-11-13

BURDA KOZINOGLU YAZILARININ KITAP HALINDE YAZILMASI

https://dosya.co/ba72t3mehkeh/Ka%C5%9Fif_Kozino%C4%9Flu%27nun_Mezara_G%C3%B6t%C3%BCrmedi%C4%9Fi_S%C4%B1rlar_-El_Yaz%C4%B1lar%C4%B1_T%C4%B1pk%C4%B1bas%C4%B1m(Haz._Erg%C3%BCn_Gedek).pdf.html

https://www.odatv4.com/analiz/kozinoglunun-olum-yolculuguna-ben-de-ciktim-1801121200-21516

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/gizli-isvicre-hesaplari-sizdirildi-turkiyeden-3105-hesap-acilmis-209761

Gizli İsviçre hesapları sızdırıldı.. Türkiye’den 3105 hesap açılmış
İsviçre’de dünyanın en büyük ikinci bankasındaki hesaplar ortaya döküldü…

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
8 ⁄ 2 =